Pasivní a citlivá PÉČE o to, co souvisí s rodinou, národem, vlastí i planetou Zemí, je připomínána pokaždé, kdy prochází nějaká planeta sluneční soustavy znamením Rak.

Pasivní a citlivá PÉČE na osobní rovině

To bývá každý měsíc při průchodu Luny znamením Rak a každý rok při průchodu Slunce, Merkura a Venuše znamením Rak, což bývá na přelomu června a červen e, tedy v době, kdy musíme pečovat o to, co jsme zaseli a pravidelně to zalévat, aby to mohlo růst. Živel vody představuje v lidském životě citlivost. V praxi to tedy znamená, že i člověk potřebuje cit, aby se mohl cítit dobře a právě to je nám připomínáno znamením Rak. Dokud není člověk citově vyživen, vždycky bude něco, co mu bude chybět… Nejsilněji se nám pasivní a citlivá PÉČE připomíná, když znamením Rak prochází Luna. Je to právě Luna, která nás spojuje s planetou Zemí a planeta Země je domovem nás všech, což se nám nejvíce připomíná právě průchodem Luny znamením Rak a nejvíce je to patrné právě v letních měsících…

Pasivní a citlivá PÉČE je navíc připomínána průchodem planety Mars znamením Rak, a to každé dva roky po dobu zhruba 1,5 měsíce. Toto je však pro planetu Mars nepříznivé postavení. Citlivost a empatie je aktivnímu Marsu cizí, a tak se toto postavení projevuje spíše jako agresivita a přecitlivělost.

Průchod Slunce, Měsíce a také planet Merkur, Venuše a Mars znamením Rak trvá několik týdnů až měsíců, a tak působí spíše na osobní rovině.

Pasivní a citlivá PÉČE na duchovní rovině

Průchod planety Jupiter znamením Rak připomíná z hlediska DUCHOVNÍHO RŮSTU pasivní a citlivou PÉČI o to, co souvisí s rodinou, původem, národem, vlastí a také s planetou Zemí jednou za 12 let po dobu jednoho roku (12-13 měsíců).

Průchod planety Saturn znamením Rak připomíná pasivní a citlivou PÉČI z hlediska plnění karmické VESMÍRNÉ ZKOUŠKY jednou za 30 let po dobu 2,5 roku. Toto je však pro planetu Saturn nepříznivé postavení. Kdykoliv se planeta Saturn ocitne ve znamení Rak, je třeba NEDĚLAT NIC, Z ČEHO NEMÁME DOBRÝ POCIT, protože tak bychom karmicky zatížili budoucí generace.

Pasivní a citlivá PÉČE při plnění generačních úkolů

Zvláště důležitý je průchod generačních planet znamením Rak, kdy se při novém začátku připravují podmínky pro celé budoucí generace lidstva v příštích staletích. Kdy bylo toto působení v uplynulých 245 letech nejsilnější a proč? To se dovíte z e-booku níže.

Poznámka: Bližší informace k jednotlivým pojmům naleznete v SEKCI Porozumět MAPĚ ŽIVOTA v e-booku „OBECNÁ MAPA ŽIVOTA-Jak jí porozumět?„; bližší informace ke zmiňovaným aspektům naleznete v SEKCI Porozumět VESMÍRU v části věnované řešení problémů.

POSILOVÁNÍ skrze PÉČI – Pluto v Raku – 1912-1939

Budování společného státu Čechů a Slováků

I v době první světové války se pracovalo na tom, aby mohla být uskutečněna idea společného státu Čechů a Slováků.

Co se v té době dělo v Čechách?

Informaci o tom, co se v tomto období dělo v Čechách, budeme čerpat z knihyDějepis na dlani“ (M. Komsová, H. Kohoutková). I v průběhu první světové války se připravoval vznik Československa, ale mladičká Československá republika to vůbec neměla jednoduché…

Dr. Karel Kramár (Kramář) – Kniha „Na obranu slovanské politiky“ – vyd.1926

Zde je v krátkém úryvku uvedeno, jaký byl ve 20.letech rozpor mezi tehdejším prvním ministerským předsedou Karlem Kramářem a ministrem zahraničních věcí Československa doktorem Edvardem Benešem.

Československo a zlatý poklad

Dnes již pomalu upadá v zapomnění skutečnost, že po vzoru svých předků z 19.století, kdy se lidé pod heslem NÁROD SOBĚ skládali na stavbu Národního divadla, se po 1.světové válce lidé skládali na státní zlatý poklad. Výmluvné svědectví o tom podává ve své knize „Kam zmizel zlatý poklad republiky?“ Stanislav Motl (knihu vřele doporučuji přečíst celou).

Ludvík Svoboda

O dění té doby vypráví také očitý svědek těchto událostí – Ludvík Svoboda, budoucí československý prezident. Ve své knize „Cestami života“ podává zajímavé postřehy k tehdejšímu dění, o kterých se jinde nedočteme. V knize se také prolíná politické dění s osobním životem Ludvíka Svobody, který se takto ukazuje jako člověk z masa a kostí, který má i své city, o nichž otevřeně hovoří.

Edvard Beneš

Další cenné svědectví o dění té doby nám podává kniha „PAMĚTI“ tehdejšího ministra zahraničí a pozdějšího československého prezidenta Edvarda Beneše

Edvard Beneš a Mnichov

Když už jsme u Edvarda Beneše, připomeňme si, jak to bylo s Mnichovem. O tom vypovídá Edvard Beneš ve své knize „Mnichovské dny„.

Sokol

A jak to bylo v této době se Sokolem?

Baráčníci

Ve své činnosti i nadále pokračovali také baráčníci.

Tolik dění ve společnosti. A jak se to všechno odráželo v osobních životech lidí? To nám přiblíží vyprávění mojí maminky.

Z vyprávění mojí maminky

Po citlivé PÉČI přišlo na řadu TVOŘENÍ pro vlastní reprezentaci. Jak to bylo s TVOŘENÍM u nás v Československu, to se dočtete po kliknutí na tlačítko níže

.