Pasivní a citlivá TOUHA je připomínána pokaždé, kdy prochází nějaká planeta sluneční soustavy znamením Štír.

Pasivní a citlivá TOUHA na osobní rovině

To bývá každý měsíc při průchodu Luny znamením Štír. Toto je však pro Lunu nepříznivé postavení, protože citlivá Luna se zde nechává ovládat spodními proudy a působí směrem dolů. Zde je dobré si uvědomit, že znamení Štír představuje také hluboké poznání a hluboké pochopení, kdy se propracujeme k samotné podstatě problému a právě o to jde v souvislosti s našimi hlubokými TOUHAMI – dospět k samotné podstatě hlubokým pochopením, onu podstatu vytáhnout na povrch a nechat z ní pak „vyrůst něco jiného“. Znamení Štír je především energií hluboké proměny a tak bychom ji měli chápat i v kontextu s postavením Luny.

Mimoto je znamení Štír připomínáno každý rok při průchodu Slunce, Merkura a Venuše znamením Štír, což bývá každý rok na přelomu října a listopadu. Právě v této době již dochází v přírodě k hnilobnému procesu tam, kde jsme odložili přebytky ze zahrádky, aby se při tomto procesu vytvořilo přirozené hnojivo použitelné na zahrádce v dalších letech, které bude pomáhat růst novým plodinám. Stejně tak v běžném životě můžeme z toho, co bylo v minulosti vyřazeno a co je leckdy ukryto hodně hluboko v historických událostech, vytáhnout to nejpodstatnější a z toho „nechat vyrůst“ něco nového, co napomůže celkové proměně.

Planeta Mars připomíná pasivní a citlivou TOUHU průchodem znamením Štír jedenkrát za dva roky po dobu asi 1,5 měsíce. Aktivní Mars dodává potřebnou energii k proniknutí do hloubky, je však nutné si dát pozor na agresivitu a destrukci.

Průchod Slunce, Měsíce a také planet Merkur, Venuše a Mars znamením Štír trvá několik týdnů až měsíců, a tak působí spíše na osobní rovině.

Pasivní a citlivá TOUHA na duchovní rovině

Průchod planety Jupiter znamením Štír připomíná z hlediska DUCHOVNÍHO RŮSTU pasivní a citlivou TOUHU jednou za 12 let po dobu jednoho roku (12-13 měsíců). Zde je nutné si dát pozor, aby se hluboká touha nezvrtla v přehnanou destrukci. Místo toho by mělo jít o hlubokou proměnu na duchovní rovině

Průchod planety Saturn znamením Štír připomíná pasivní a citlivou TOUHU z hlediska plnění karmické VESMÍRNÉ ZKOUŠKY jednou za 30 let po dobu 2,5 roku. Toto působení je důležité právě proto, že má karmické zabarvení, takže je třeba se s ním vypořádat i přes to, že k tomu pociťujeme odpor.

Pasivní a citlivá TOUHA při plnění generačních úkolů

Zvláště důležitý je průchod generačních planet znamením Štír, kdy se hlubokou proměnou připravují podmínky pro celé budoucí generace lidstva v příštích staletích. Nejmocněji je toto působení patrné v době, kdy znamením Štír prochází planeta Pluto – právě tento průchod naznačuje období transformace a hluboké proměny.

Kdy bylo toto působení v uplynulých 245 letech nejsilnější a proč? To se dovíte z e-booku níže.

Poznámka: Bližší informace k jednotlivým pojmům naleznete v ČLENSKÉ SEKCI Porozumět MAPĚ ŽIVOTA v e-booku „OBECNÁ MAPA ŽIVOTA-Jak jí porozumět?„; bližší informace ke zmiňovaným aspektům naleznete v ČLENSKÉ SEKCI Porozumět VESMÍRU v části věnované řešení problémů.

POSILOVÁNÍ skrze TOUHU – Pluto ve Štíru – 1983-1995

Kniha „Dějepis na dlani“

Nejprve se podíváme, jak to bylo u nás v 80.letech 20.století před sametovou revolucí

A nyní tuto informaci doplníme o informaci o zemích třetího světa

Kniha „Budování kapitalismu v Čechách“

Tolik tedy dění v Československu. A jak to v té době bylo ve Spojených státech?

Kniha „Co řekly hvězdy? aneb Astrologie v Bílém domě“ – Joan Quigley

Jak bylo v tomto transformačním období využito astrologie k ovládnutí světového dění, o tom pojednává tato kniha, kterou doporučuji přečíst si celou.

Poselství z roku 2005

A jak se v té době žilo?

A teď to nejdůležitější …

Hostýn v úplňku

Jak na tom bylo Československo po ekonomické stránce v roce 1989?

Konec 20.století a začátek 21.století byl ve znamení HLEDÁNÍ společné cesty.