Při seznamování s minulostí budeme věnovat pozornost období od závěru 18.století po současnost, protože to představuje posledních 245 let, kdy si můžeme vědomě zpracovat všechno to, co se v uplynulých 245ti letech odehrálo.

Proč právě 245 let?

Pokud teď už díky MAPĚ ŽIVOTA a sekci „Porozumět VESMÍRU“ víme, jak funguje vesmírný systém, máme tak příležitost si ověřit, jak tento vesmírný systém fungoval v reálném životě. Víme také, že 245 let představuje jeden oběh planety Pluto všemi znameními zvěrokruhu. Právě to je odpověď na otázku, proč v rozmezí 245 let dochází v určitém smyslu k různým změnám, většinou nevědomým. Toto seznámení s tím, co se dělo v minulosti, by nás mělo přimět k tomu, aby ve 21. století byla změna vědomá a mohlo dojít k TRANSFORMACI. Vy máte díky úryvkům z různých knih možnost si ověřit, jak dalece mělo či nemělo vesmírné působení vliv na dění minulosti.

Co se v tomto období dělo v českých zemích? To se dočtete v e-booku „POCHOPENÍ MINULOSTI-POSILOVÁNÍ skrze BUDOVÁNÍ-1763-1779-Čechy„, který si můžete přečíst, případně i stáhnout níže.

Jak je patrné z e-booku, v závěru 18.století byl povinnou školní docházkou položen základ vzdělanosti českého národa. Zajímavé na tom je, že to bylo v době, kdy planeta Uran vstoupila do znamení Blíženci, které toto téma zdůrazňuje.

Nyní se pojďme podívat, co se dělo v závěru 18.století v zámoří, konkrétně ve Spojených státech amerických.

Kromě toho, co je uvedeno v e-boocích výše, existuje z té doby ještě něco, co zůstává skryto…

Nyní se přesuneme do období let 1778-1799.