Po tom, co v letech 1763-1799 lidstvo při průchodu planety Pluto znamením Kozoroh POSILOVALO svou moc k ovládnutí svého života (Pluto) při BUDOVÁNÍ pevně daného řádu (Kozoroh), byl v letech 1778-1799 při průchodu planety Pluto znamením Vodnář čas na POSILOVÁNÍ vlastní k ovládnutí svého vlastního života (Pluto) při OSVOBOZOVÁNÍ od toho, co omezuje (Vodnář). To byl pozitivní projev Pluta ve Vodnáři. Negativním projevem v tomto případě byla destrukce a ovládání (Pluto) vlivem bouří a protestů (Vodnář).

Pojďme se tedy nyní seznámit s tím, jakými znameními zvěrokruhu procházely další generační planety a také planety duchovního rozvoje, a to v letech 1778-1799. Dozvíte se to z e-booku „POSILOVÁNÍ skrze OSVOBOZOVÁNÍ – 1778-1799“.

V tomto období se tedy navazovalo na to, co se dělo v předcházejících letech. Pojďme se podívat, jak se to projevovalo. Začneme v Čechách, kde byla v předcházejících obdobích ustanovena povinná školní docházka. Co se v tomto období dělo v českých zemích, to se dočtete v e-booku „POCHOPENÍ MINULOSTI-POSILOVÁNÍ skrze OSVOBOZOVÁNÍ-1778-1799-Čechy„, který si můžete stáhnout níže.

Na západní polokouli se v té době začala hlásit ke slovu průmyslová revoluce.

I v této době se dělo něco, co zůstává skryto. To je uvedeno v e-booku „POCHOPENÍ MINULOSTI – POSILOVÁNÍ skrze OSVOBOZOVÁNÍ-1778-1799-Co zůstává skryto?“